ANASINIFLARI

ANASINIFLARI

 

Bilim adamlarının insanların zihinsel gelişimleri üzerinde yapmış oldukları araştırmalara göre , 17 yaşına kadar olan zihinsel gelişmenin P’sinin 4 yaşına , 0’unun ise 4 yaşından 8 yaşına kadar oluştuğu, 18 yaşına kadar gösterilen okul başarılarının 3’ünün 0-6 yaşına kadar aldıkları eğitime bağlı olduğu görülmüştür. Bizlerde Anaokullarımızda çocuklarımızın bu önemli zihinsel gelişim dönemini destekleyecek öğrenci merkezli ve aktif öğrenmeye dayalı bir eğitim sistemini uygulamaktayız…

Kurumumuz Milli Eğitim Bakanlığı’nın okul öncesi müfredatı dışında İngilizce, drama, müzik , proje tabanlı eğitim, yaratıcı düşünme ve problem çözme çalışmaları, satranç ,modern dans, binicilik, kış spor kulüp etkinlikleri de uygulamaktadır. Uyguladığımız tüm etkinliklerde amacımız; kendine güvenen, yeteneklerinin bilincinde, sosyal, paylaşımcı, insana duyarlı, meraklı, pratik , çözüm üreten, yaratıcı, yaşadığı dünyayı seven, doğaya ve çevreye karşı duyarlı bireyler yetiştirmektir.

Yapılan eğitim-öğretim etkinliklerinde, çocuklarımızın hayal gücü ve yaratıcılıklarını ortaya çıkaracak, geliştirecek , farklı bakış ve düşünce güçlerini kullanmalarını sağlayacak çalışmalara yer verilmektedir. Her çocuk bizler için bir bireydir. Çocuklarımızın ilgi istek ve yeteneklerinin farkına varmaları için uyguladığımız eğitim programıyla kendilerini keşfetmelerine yardımcı oluyoruz.

Her yaş grubu kendi bünyesinde; bireysel rekabet içerisinde olmadan , düşüncelerini özgürce ifade edebildikleri, paylaşabildikleri , çekinmeden soru sorabildikleri ,tüm duygularını rahat bir şekilde yetişkin ve arkadaşlarıyla iletişim kurabildikleri , onlarla işbirliği yapmayı öğrendikleri, okul içi-dışı uyum içinde özgür, adaletli (demokratik) ve Atatürkçü düşünce yapısına sahip bir öğrenme ortamı oluşturuyoruz.

Her yaş grubuna uygun farklı ders programı ve içerikleri ile çocuklarımızın eğlenerek , yaparak ve yaşayarak günlerini geçirmelerini sağlıyoruz.