Neden Uygar Koleji?

2006 yılında öğretime başlayan Uygar Koleji bugün .... öğrenciyi geleceğe hazırlamaktadır. Uygar koleji çocuklarımıza yüksek bir eğitim seviyesi, bilimsel metotlar ve aile sıcaklığında bir ortam sunmaktadır..

Her çocuk ayrı bir dünyadır. her çocuk algıları, yetenekleri ve kişilikleri ile özel ilgiyi hakeder. Sorgulayan, merak eden, bilimi sadece okuyarak değil uygulayarak anlayan ve dünyayı tüm farklılıkları ve zenginlikleriyle analiz eden öğrencilerimiz, bizim çocuklarımız.. Amacımız çocuklarımıza öğrenmeyi öğretmektir.

Çocuklarımıza, yaşama hazırlandıkları adımları atarken, etkin, uygulayıcı, keşfedici, üretici ve dinleyici olmayı gösteriyoruz. Her gün yenilenen gereksinimlerine ayak uydurmak bizim hep yeni kalmamızı sağlıyor.

Okul öncesi dönem yaşamın temelidir. Öğrenme potansiyelinin ve kişiliğin oluştuğu bir süreçtir. Çocuğun keşfedildiği, potansiyellerinin ortaya çıktığı bir dönemdir. Bunun için gerekli olansa zihinsel, fiziksel, sosyal ve duygusal eğitimi bir bütün olarak verebilmektir.

Aktif bir öğrenimle hergün iletişim kurma, üretici zeka, eleştirel bakış ve işbirliği duygularını yaşatıyoruz. İlhamımızı çocuklarınızdan alıyor ve hareketli, esnek farklı bir eğitim anlayışıyla uygarlığın altyapısını oluşturuyoruz.

Geleceğin güvencesi; sağlam temellere dayalı bir eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır.
Mustafa Kemal Atatürk

"Bir dil, bir insandır" sözünü anlattığımız çocuklarımıza, yabancı dil eğitimini ana sınıfından itibaren uluslararası bir standartta veriyor ve iki dil öğretiyoruz..

Alanında uzman öğretmen kadromuz hem öğrencilerimiz hem de velilerimizle sürekli ve doğru bir iletişimle onların ihtiyaçları ile verilmesi gereken eğitim arasında sağlam bir ilişki kurmaktadır. Öğretmenlerimizin önceliği sadece akademik başarı değildir. Zira öğretme evrensel bir uğraştır ve başarılı, sosyal, idealist, kişilikli ve değerli insan yetiştirmek toplam amacımızdır.
Biz, özgün ve sıra dışı olanı destekliyoruz. Beden eğitimi, el sanatları, drama, müzik, çocuk edebiyatı ve bilgisayar teknolojisi gibi temel konularda da çocuklarımız hep bir öndeler.. Öğrencileri, velileri, öğretmenleri, çalışanları mezunlarıyla biz büyüyen bir aileyiz..
Uygar bir nesil için Uygar Koleji..

İLKELERİMİZ
DEĞERLERİMİZ

Okul çalışanları olarak;